«

»

Aug 02

Akronimy w kartach charakterystyki (MSDS)

MSDSDostałem ostatnio zlecenie, które polegało na przetłumaczeniu sporawej listy akronimów stosowanych w kartach charakterystyk i dokumentacji pokrewnej. I choć często tłumaczę dokumenty z tej dziedziny, wykonanie zlecenia zajęło mi nieproporcjonalnie dużo czasu. Ukończona lista została dodatkowo zweryfikowana i poprawiona w ramch uprzejmości przez nieznanego mi kolegę po fachu (dziękuję). Zainspirowany zleceniem skompilowałem nieco większą listę akronimów i udostępniam ją publicznie w formie arkusza dokumentów Google.

Dokument można swobodnie komentować, a gdyby ktoś chciał go wzbogacić o dodatkowe akronimy, proszę o kontakt. Będę wdzięczny za informacje o ewentualnych błędach.

I jeszcze słowo o formacie: plik można zaimportować jako xls albo csv i łatwo przerobić na bazę terminologii. W memoQ można przy tym ustawić dwukropek jako znak oddzielający alternatywne terminy, dzięki czemu dla każdego akronimu dostaniemy jeden wpis z dwoma alterantywami: sam akronim i jego rozwinięcie.

1 comment

  1. ZT

    Bardzo fajny spis, dzięki!:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>